IMG_7354 (Kopiowanie)

Patriotyczne śpiewanie

W Szkole Podstawowej nr 1 9.11.2018 r. miało miejsce niezwykłe widowisko. W sali gimnastycznej spotkali się starsi, nieco młodsi i najmłodsi mieszkańcy Wasilkowa, by razem uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych rozpoczął zespół Wasilkowianie wykonaniem słynnych „Białych róż” i „Ułanów”. Następnie wszyscy zgromadzeni zostają poproszeni o powstanie i odśpiewali hymn Polski. Po nim uczniowie zaprezentowali widowisko słowno-muzyczne o historii naszego kraju i o miłości do ojczyzny. Ich występ wywarł na wszystkich duże wrażenie.

Potem ponownie rozpoczęło się wspólne śpiewanie. Tym razem piosenki wykonywał zespół wokalny z naszej szkoły prowadzony przez panią Urszulę Zajkowską, ale do śpiewania włączyli się wszyscy. Ostatnie trzy pieśni tego wieczoru zaśpiewali Wasilkowianie. Na zakończenie głos zabrali: pani dyrektor Lucyna Bejm, pan Wojciech Cymbalisty dyrektor MOAK-u oraz ks. proboszcz Zdzisław Karabowicz.

Wspaniały wspólny występ był dziełem pani Urszuli Zajkowskiej – pomysłodawczyni i organizatorki całego przedsięwzięcia, które na pewno zostanie w naszej pamięci jako niesamowite wydarzenie.


Wasilków Site All right reserved.

Designed by HackaDesign.com