IMG_8157 (Kopiowanie)

„Kolędnicy” – pokaz prapremierowy

Czwartek wieczór. sala wypełnia się miłymi gośćmi, ale przy drzwiach szkoły oczekuje jeszcze coraz bardziej zniecierpliwiona grupa uczniów. Gdzie nasi rodzice? Grupa stopniowo maleje, wraz z radośnie uśmiechniętymi artystami odchodzącymi w stronę sali w ramionach rodziców. Aż wreszcie – wszyscy są w komplecie, można zaczynać. Młodzi aktorzy, tak pewni siebie na próbach, teraz czują ogarniającą ich tremę. Pani Henryka Kaczyńska – wicedyrektor szkoły – nie przedłuża powitania, wie, że wszyscy z niecierpliwością czekają na to, co za chwilę będzie się działo. A działo się wiele i wiele śpiewało. Chór dziarsko śpiewał kolędy, solistki: Wiktoria, Agata, Julka i Helenka jak zwykle zachwyciły swoimi głosami. Aktorzy świetnie odnajdywali się w swoich rolach, w porę pojawiając się na scenie i pięknie deklamując kwestie. Bardzo dobrze grały też skrzynki – tak, tak, to nie pomyłka – na biało pomalowane skrzynki były raz chatą, raz stołem, a innym razem – tronem Heroda. Nic nie mogło pójść nie tak, jak trzeba tego wieczoru. Zadziałała magia świąt i magia rodzinnej miłości.

Rodzice ze wzruszeniem fotografujący i nagrywający występy swoich pociech, nie zawiedli, nagrodzili artystów gromkimi brawami. Największe jednak dostała pani Urszula Zajkowska, która ciężko pracowała, by cud mógł się wydarzyć. Na gorące podziękowania zasłużył też pan Dariusz Zajkowski za swoje bezinteresowne poświęcenie. Z kolei pani Ula dziękowała rodzicom, którzy przyczynili się do sukcesu przedstawienia.

Atmosfera, jeśli to możliwe, zrobiła się jeszcze bardziej serdeczna i ciepła, jak przystało na święta Bożego Narodzenia.


Wasilków Site All right reserved.

Designed by HackaDesign.com