IMG_20190306_114319 (Kopiowanie)

Poznajemy zawody

Klasy: 3a i 3c uczestniczyły dziś w bardzo pouczającej wycieczce w ramach projektu „Dobry zawód, fajne życie”. Swoją wyprawę zaczęli od zwiedzenie pobliskiego Unicellu – firmy zajmującej się produkcją farb, preparatów do drewna i systemów dekoracji. Po zakładzie oprowadzał gości pan dyrektor Bartłomiej Sawulski (któremu jesteśmy ogromnie wdzięczni za możliwość zwiedzenia firmy i za bardzo życzliwe przyjęcie). Młodzież mogła zwiedzić halę produkcyjną, magazyny i laboratorium, mogła też dowiedzieć się, jakie kryteria trzeba spełnić, by móc pracować w wasilkowskiej firmie.

Kolejnym etapem wycieczki był Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku, który kształci uczniów między innymi w zawodzie hotelarza, fryzjera, kosmetyczki. Nasi gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w każdym z tych zawodów. Przekonali się, że ułożenie serwetek, nakrycie stołu czy pomysłowe formowanie ręczników w gustowne łabędzie wcale nie jest takie proste. Wszystkim bardzo spodobały się zabiegi fryzjerskie, nawet chłopcy przymierzali się do lokówki.

Było naprawdę bardzo wesoło, sympatycznie i pouczająco.Wybór dalszej drogi kształcenia staje się nieco łatwiejszy dzięki realizacji programu „Dobry zawód, fajne życie”.


Wasilków Site All right reserved.

Designed by HackaDesign.com