a-change-in-lifestyle-1430599_640

Czas na zmiany?

Bycie fit stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Siłownie są przepełnione. Każda dziewczyna próbuje zdrowo się odżywiać i wyrobić sylwetkę na lato. Co zrobić, aby dieta nie trwała tylko 3 dni? Jest to niesamowicie trudne, zważywszy na ilość pysznych słodyczy i fast-foodów, które widzimy za każdym razem, jak  wyjdziemy z domu. Tylko najsilniejszym uda się wytrwać w postanowieniu, więc jak to sobie ułatwić? Najważniejsze jest, aby nie przechodzić na żadną dietę. Wystarczy zmienić złe nawyki żywieniowe.
Po pierwsze, gdy sobie coś zaplanujemy, na przykład koniec z pizzą – to od teraz! Nie od jutra, gdyż to nigdy nie wyjdzie. Kiedy ja zaczynałam, poprosiłam mamę, aby schowała moje wszystkie słodycze w miejscu, w którym ich nie znajdę. Zdarzały się dni słabości, w których wchodziłam do sklepu i kupowałam czekoladę, ale na szczęście w domu oddawałam ją mamie do ukrycia, tak na potem. Jest to najważniejszy punkt zmian – pozbyć się wszystkiego, co kusi. Możecie zasugerować rodzicom, aby nie kupowali niezdrowego jedzenia, wtedy będzie wam łatwiej.
Pijcie dużo wody, ponieważ oczyszcza ona organizm i przy okazji zmniejsza głód. Ważne jest, aby jeść 5 posiłków dziennie, regularnie mniej więcej co 3 godziny. Dzięki temu będziemy jeść mniej, a częściej i organizm nie będzie musiał gromadzić zapasów.
Nie szukajcie wymówek. Jeśli naprawdę zależy wam, by być bardziej fit, znajdziecie czas i na trening, i na to, by przygotowywać zdrowe posiłki, i na wszystkie wasze dotychczasowe pasje czy spotkania z przyjaciółmi.
Kolejnym, dość pomocnym sposobem jest zrobienie kalendarzyka, w którym dokładnie zapisywalibyście, co i kiedy niezdrowego zjedliście. W dniu, w którym wytrwaliście bez słodyczy stawiacie krzyżyk, a jeżeli zjedliście cukierka, to szczerze piszecie o tym w okienku odpowiadającym danemu dniu. Jest to bardzo pomocne, gdyż sami możecie zauważyć swoje postępy.
Ważne jest też, aby nie robić z tego ścisłej diety, w której za zjedzenie kawałka pizzy będziecie się chłostać. Wszystko jest dla ludzi, więc zanim zaczniecie cokolwiek robić, zastanówcie się, czy będziecie się z tym dobrze czuli, czy naprawdę tego chcecie. Jeśli tak, to na pewno wam się uda!

Klaudia


Wasilków Site All right reserved.

Designed by HackaDesign.com