ball-1845546_640

Śmiech to zdrowie

Śmiech to zdrowie – każdy z nas zna to powiedzenie od najmłodszych lat. Ale konkretnie – jak wpływa on na nasz organizm?

Dlaczego tak bardzo uwielbiamy się śmiać? Co się dzieje w mózgu, gdy się uśmiechamy? Jeśli chcecie poprawić sobie humor i poznać ciekawostki na temat śmiechu, uważnie wysłuchajcie mojego przemówienia. Dzięki niemu docenicie, jak ważny w Waszym życiu jest szczery, szeroki uśmiech.

Spontaniczny śmiech, uwalniając endorfiny, pozytywnie wpływa na samopoczucie. To one „uciszają” ból, wywołując uczucie przyjemności i zadowolenia. W radosnej atmosferze znikają wszelkie problemy. Z pewnością znacie to wspaniałe uczucie i zmęczenie po szczerym śmiechu. Są jak balsam dla duszy i odprężenie dla ciała. Minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a ponadto przedłuża życie o 10 minut.

Śmiech hamuje wydzielanie tzw. hormonów stresu, dzięki czemu łagodzi m.in. bóle głowy i mięśni. Ponadto działa jak zawór bezpieczeństwa w organizmie – rozładowuje skumulowane emocje. Śmiejąc się, możesz zatem dać upust złości i uporać się ze stresem, pozbędziesz się również strachu czy smutku. Odzyskasz równowagę psychiczną i spojrzysz na problemy z innej perspektywy. Znacie coś przyjemniejszego o tak spektakularnym działaniu?

Uśmiech jest jak wulkan energii. Macie większy zapał do pracy i zabawy. Jesteście bardziej kreatywni, przychodzą Wam do głowy niecodzienne pomysły, które chcecie szybko realizować. Stajecie się odważnymi optymistami, a co za tym idzie, nie obawiacie się przeciwności losu.

Śmiejąc się, nabieracie 3 razy więcej powietrza niż normalnie. Pogłębiony wdech, dłuższy wydech i gwałtowne skurcze mięśni przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji. Pobudzony do pracy układ krążenia sprawniej dostarcza tlen zawarty we krwi do wszystkich tkanek. Śmiech pozytywnie wpływa na serce, przyśpieszając częstotliwość skurczów. Lepsze zaopatrzenie płuc w powietrze sprzyja również dotlenieniu mózgu – poprawia się koncentracja, lepiej przyswajacie informacje i zapamiętujecie je.

Śmiech, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, wpływa na lepsze odżywienie skóry i jej oczyszczanie. Delikatne zmarszczki tylko dodają uroku, a kąciki ust uniesione do góry czynią twarz młodszą i pogodniejszą. Lepiej ukrwiona skóra głowy wpływa na stan włosów – stają się mocniejsze     i zyskują zdrowy wygląd.

Pogodne osoby łatwiej zjednują sobie ludzi. Są przyjaźnie nastawione do świata, wydają się sympatyczniejsze i… atrakcyjniejsze. Radosny człowiek wzbudza zaufanie i jednocześnie potrafi zarazić dobrym humorem ludzi wokół. Przebywając w towarzystwie osób z poczuciem humoru, możemy się świetnie bawić, zapominając o codziennych troskach.

Wnioski? Są chyba oczywiste. Uśmiechajmy się częściej! W mózgu będziemy tworzyć wspaniałe mieszanki chemiczne, a nasi znajomi będą nas postrzegać jako osoby bardziej towarzyskie i przyjazne. Uśmiech jest najlepszym sposobem na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Uśmiechajcie się. Będziecie czuć się dużo lepiej, bo nie tylko częściej będziecie szczęśliwi, ale również Wasz organizm będzie zdrowszy. Gdziekolwiek więc teraz będziecie, rozdawajcie uśmiechy na lewo i prawo!

Staś


Wasilków Site All right reserved.

Designed by HackaDesign.com